ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14545406
*
nr 1454 5406
Spegel
brons, Eklöv. Diameter: 20 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2022
kl 18:42:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 17:46:15
1
500 kr
14/3 17:45:19
2
600 kr
14/3 17:46:25
1
1.000 kr
14/3 18:05:36
3
900 kr
14/3 18:05:36
1
1.000 kr (Budbetjänt)
14/3 18:06:32
3
1.100 kr
14/3 18:07:46
1
1.500 kr
14/3 18:21:54
3
1.400 kr
14/3 18:21:54
1
1.500 kr (Budbetjänt)
14/3 18:23:00
3
1.600 kr
14/3 18:24:01
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons eklöv metall spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1454 5406
Spegel
brons, Eklöv. Diameter: 20 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 17:46:15 | 1 | 500 kr |
14/3 17:45:19 | 2 | 600 kr |
14/3 17:46:25 | 1 | 1.000 kr |
14/3 18:05:36 | 3 | 900 kr |
14/3 18:05:36 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
14/3 18:06:32 | 3 | 1.100 kr |
14/3 18:07:46 | 1 | 1.500 kr |
14/3 18:21:54 | 3 | 1.400 kr |
14/3 18:21:54 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
14/3 18:23:00 | 3 | 1.600 kr |
14/3 18:24:01 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brons eklöv metall spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27